Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

885 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir, i zhgenjyer ne pritje. Mazzarri eshte i shpetuar, por dy ndeshjet e ardhshme mund te jene decisive. Dhe pa vendin e 3-te…

Thohir, i zhgenjyer ne pritje. Mazzarri eshte i shpetuar, por dy ndeshjet e ardhshme mund te jene decisive. Dhe pa vendin e 3-te…
Bujar Berishaj

Nokauti ne Tardini ka leshuar emra te trashegimtareve te mundshem per Mazzarrin.

Durimi ka nje fund, edhe pse Thohir eshte duke ndjekur rrugen e urtesise duke pritur rezultate perfundimtare, ekzistojne disa situata ku qe nuk mund te fshihen. Si ajo kur Interi eshte mposhtur dy here nga vendet e fundit kete sezon (Cagliari dhe Parma). Nje nokaut qe ben keq, duke marr parasysh edhe rezultatet e konkurrenteve per vendin e trete. Dhe nese nuk kerceni tani nga trampolina, kur?

ZHGENJIMI – Ka zhgenjim ne dirigjencen zikalter, qe eshte shume normale. Ne fillim, eshte vete Thohir qe ngrit pyetjen: “Ne rregull me lendimet dhe lodhjen e lojtareve, por qendrimi i dobet, mos-reagimi, butesia dhe nje tjeter deshtim, si shpjegohen?” lexohet tek Gazzetta dello Sport: pa Champions League, ne fund te vitit rruget mes klubit dhe trajnerit do te ndahen.

SHKARKIM JO, POR… – Nje kolaps ne EL kunde francezeve te Saint-Ettiene mund te perfundoj me shkarkim. Jo. “Duhet te ndodh nje kataklizem sportiv: nje dite me pak eshte grumbullimi i UEFA-se ne Nyon (me ET qe mund te jete i pranishem ne France qe ta shikojn ndeshjen) dhe rregullat e Fair-Play Financiar jane shume precize per te arritur ne nje perfundim drastik mbi njre teknik qe fiton me shume se 3 milione euro. Te gjitha tjerat ne logjiken e ET, qe (edhe perkunder regjistrimit te disa pakenaqesive te interisteve ne Indonezi) per momentin do vazhdoj ta shpetoj teknikun per lendimet e shumta” thekson prape Gazzetta. Por, edhe dy hapa tjere flas kunder Saint-Ettiene dhe Hellas Verona para pushimit te ndeshjeve nderkomebtare mund t’i kushtojne shtrenjte Mazzarrit.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.