Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,871 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Inter, duhet nje sulmues. Kam folur me Brancan. Tashme Guarin…”

Thohir: “Inter, duhet nje sulmues. Kam folur me Brancan. Tashme Guarin…”
Ardis
  • On 04/12/2013, 11:36

Vijne nga Indonezia deklarate te Erick Thohir. President i ri i Interit ka folur sot ne nje konference per shtyp me rastin e turit te DC United ne Indonezi dhe ka folur per merkaton: “Interi po hyn ne periudhe tranzicioni, mbas vendit te nente ka marre nje trajner te zotin sic eshte Mazzarri. Besoj se me te Interi kete vit do te kete nje rendiment koherent. Por kur ulet intensiteti i lojes, vihet re mungesa e nje alternative ne sulm. Interi ka vetem 4 sulmues dhe dy jane aktualisht te demtuar. Palacio po luan praktikisht perhere dhe per te pasur me shume intensitet ne sulm jemi detyruar qe te avancojme Guarin. Tekniku me ka kerkuar blerjen e nje sulmuesi dhe per kete kam diskutuar edhe me drejtorin sportiv Marco Branca.

E gjitha kjo, natyrisht, pa anashkaluar bilancin: “Interi ishte mesuar qe te blinte lojtare te shtrenjte ose i merrte ne huazim per ti shqyrtuar, por ne menaxhimin afatgjate kjo gje nuk ka sjelle fitim”, ka perfunduar Thohir, duke konfirmuar edhe njehere se di me shume sec besohet per Boten e Interit dhe mbi futbollin italian.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags