Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

108 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir, jave e rendesishme. Moratti mes dy zjarreve

Thohir, jave e rendesishme. Moratti mes dy zjarreve
Xhorxh Gellci

Nga nje ane Thohir, qe e di shume mire qe duhet durim per ate qe synon, domethene kontrollin e Interit. Nga ana tjeter Massimo Moratti qe nuk i dorezohet idese te humbase krijesen e tij. Thohir nuk nxiton, dhe nderkohe ka urdheruar njerezit e tij te analizojne mire numrat ne menyre qe te percaktoje nje oferte qe do te permbushte edhe borxhin e papaguar te Morattit.

Sipas Gazzetta dello Sport, ditet e ardhshme do jene decizive. Edhe pse Moratti duhet te vendose te shese vetem 30%, me premtimin per te arritur ne 51% ne dy vitet e ardhshme, ekzistojne disa ceshtje teknike qe do e shtynin mbylljen e marreveshjes deri ne 1 muaj. Megjithate, do te jete ne kohe per te shfrytezuar ne aspektin e merkatos futjen e Thohir, i cili ka bere te flitet shume per te dhe sigurisht nuk do merrte ne dore kontrollin e operacioneve pa garantuar nje forcim te rendesishem te skuadres.

Moratti ne anen tjeter eshte ne nje kryqezim: te pranoje oferten, edhe pjeserisht, duke perfituar te ardhurat per merkaton, me programim per te ndertuar stadiumin e ri ne te ardhmen, apo te refuzoje dhe te qendroje ne kete gjendje dhe te futet ne borxhe akoma me teper me bankat per stadiumin ne pronesi. Ndersa per merkaton do te kishte me te vertete shume pak te ardhura.

Nderkohe Thohir pret dhe ka filluar te mesoje italishten.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.