Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,455 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Jo Evra, Sagna qendron ne Premier. Nevojitet nje Top Player. Mazzarri dhe Handa…”

Thohir: “Jo Evra, Sagna qendron ne Premier. Nevojitet nje Top Player. Mazzarri dhe Handa…”
Ardi Deda
Erick Thohir ka folur per gazetaret e pranishem sapo ka zbritur ne aeroportin e Malpensa. Ja dhe fjlaet e tij:

Akoma i zemeruar per humbjen kunder Atalantes?

“Nuk jam zemeruar asnjehere. Kur humb si ne ndeshjen me Atalanten eshte normale te jesh i trishtuar, si tifoz dhe president. Do te ishte qesharake qe ndonjeri te qeshte pas nej humbje te tille, eshte normale qe ne keto raste te jesh i trishtuar”.

Preferon nje sulmues te ri apo nje ekspert?

“Varet e gjitha nga diskutimet me drejtuesit dhe trajnerin, se cfare na nevojitet per te na bere te qendrojme sa me gjate ne maje. Do te varet nga lojtaret, nga formacioni dhe nga strategjia”.

Jeni akoma i kenaqur nga Mazzarri?

“Po, nuk kam asnje problem me Mazzarrin dhe me drejtuesit. Eshte normale qe ne fund do te bejme vleresime, ndodh kudo. Si per shembull nese siti jone nuk do te shkonte mire: Perse? Ose nese fusha e shitjeve te biletave po shkon mire por si duhet ta permiresojme. Eshte normale, si nje biznesmen, te vleresoj”.

Torres, Morata dhe Dzeko?

“Kemi nevoje per nje Top Player dhe nje midis Torres, Dzeko dhe Morata do te ishte i mire per te ardhmen. Por emrat i ka bere media”.

Cila eshte situata per Evra dhe Sagna?

“Nuk kemi pasur asnje kontakt me Evra. Sagna? Jemi te interesuar sepse duhet te balancojme disa pozicione, kemi vetem Nagatomo dhe Jonathan dhe na nevojiten alternativa ne raste demtimesh. Por Sagna ka vendosur te qendroje ne Premier, ndoshta do te marim nje lojtar te ri apo ndonje djalosh nga te rinjte tane”.

Te shisni Handanovic dhe te ktheni Bardi?

“Nuk ka nje projekt te tille por eshte mire te kesh dy portiere te mire”.

Ne fund per Milanon: “Nuk eshte akoma shtepia ime e dyte, por kam akoma shume gjera per te bere ketu”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags