Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,744 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Kam dashur vetem Mancinin, kemi vendosur me Morattin. Perforcimet se shpejti. Tifoze, tani jeni me ne!”

Thohir: “Kam dashur vetem Mancinin, kemi vendosur me Morattin. Perforcimet se shpejti. Tifoze, tani jeni me ne!”
Bujar Berishaj

Ne mikrofonat e Sky Sport, Erick Thohir ka folur per vendimin qe te shkarkoj Mazzarrin dhe te mbeshtetet ne Mancinin:

“Pas bisedave te gjata telefonike me dirigjentet dhe Morattin, kam vendosur se bashku me te gjithe per te ndryshuar, duke u mbeshtetur ne ate qe mendoj se eshte me mire, trajnerin me te mire ne Itali, pavaresisht se e cmoj Mazzarrin dhe e ri-falenderoj ate. Me te vertete ka ndodhur gjithcka ne nje dite dhe ne nje nate dhe nuk kam menduar kurre per ndonje emer tjeter, pervec Mancinit.”

“Mancini e njeh mire Interin dhe eshte zgjedhur per te miren e Interit. Kishte nevoje per ajer te paster, atmosfere ndryshe dhe per te larguar presionin. Mancini e ka pershendetur projektin me entuziazem dhe eshte ne dijeni te gjendjes ekonomike te shoqerise, por do te perpiqemi te forcojme ekipin sipas kerkesave te tij deri ne limite.”

“Kerkoj nga tifozet qe te mbeshtesin trajnerin, skuadren dhe te respektoj punen, por mbi te gjitha te luajme se bashku ata dhe ne si nje skuader e madhe. San Siro duhet te jete shtepia jone. Nuk mund te luajme ne San Siro ashtu sikur mysafir.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.