Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,580 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Kerkojme nje sulmues i nivelit europian. Do te provojme qe te kemi edhe italiane. Lojtareve i them…”

Thohir: “Kerkojme nje sulmues i nivelit europian. Do te provojme qe te kemi edhe italiane. Lojtareve i them…”
Ardis
  • On 16/04/2014, 15:01

Jo vetem branding, biznes dhe sponsorizime. Disa dite me pare presidenti i Interit Erick Thohir ka leshuar nje interviste te shkurter tek gazeta Bola ne Indonezi. Manjati ka folur mbi te gjitha per futboll, duke dhene ndonje element per sezonin e ardhshem te Interit.

Si e vleresoni kete sezon?
“I kam thene lojtareve qe ndeshjet e fundit per ne jane te rendesishme per te vleresuar dhe shpresoj qe keto lojtare te jene te njejtet edhe per sezonin e ardhshem. Uroj qe te arrijne te mbajne nivelin europian dhe te synojne zonen Champions LEague qe nga sezoni i ardhshem”.

Cilet lojtare do te merrnit per sezonin e ardhshem?
“Ne liste jane shume kandidate, por shpresojme qe te marrim nje futbollist te nivelit europian. Duhet te marrim nje sulmues, zerat te drejtojne tek lojtaret se tipi i Dzeko, Morata dhe Torres, do te ishte nje e mire nese njeri nga ata do te vinte tek ne”.

Pse jane pak lojtare italiane tek Interi?
“Milani i jep prioritet futbollisteve italiane, por historia e Interit eshte ndertuar nga te huaj qe kerkojne te njejten mundesi dhe jane bere lojtare te medhenj. Dhe ky klub ka realizuar nje arritje te madhe, ka fituar 5 tituj ne nje vit. Sebashku me menaxhimin e ri dhe Massimo Morattin do te kerkojme te marrim lojtare italiane, por ne baze te filozofise sone, nuk jemi te detyruar qe te kemi italiane ne skuader”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.