Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,942 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Kovacic ylli jone i te ardhmes. Do te blejme por ka 7 titullare. Ja cilet jane”

Thohir: “Kovacic ylli jone i te ardhmes. Do te blejme por ka 7 titullare. Ja cilet jane”
Xhorxh Gellci

Erick Thohir, ne nje konference shtypi ne Xhakarta, ka folur per merkaton e Interit dhe jo vetem: “Jemi ne faze tranzicioni, duhet te blejme por duke qene te kujdesshem. Pavaresisht kesaj kemi shume lojtare qe konsiderohen titullare si Handanovic, Juan Jesus, Vidic, Hernanes, Kovacic, Palacio dhe Icardi.

Do te punojme me inteligjence, nuk ka rendesi vetem t’i shtojme lojtare skuadres. Kemi nje moshe mesatare prej 26,5 vjec, duhet te gjejme ekuilibrin e duhur edhe taktikisht por edhe ne kete aspekt. Ne disa reparte ka tejmbushje, ne te tjeret duhet te jemi te kujdesshem.

Mbi Boterorin: “Do te kete shume lojtare aziatike dhe nga Europa Lindore, por edhe amerikano-jugore. Do te mundohemi ti monitorojme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags