Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,794 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir-Moratti, u gjet akordi per borxhet: indoneziani ne Milano per firmat…

Thohir-Moratti, u gjet akordi per borxhet: indoneziani ne Milano per firmat…
Andi Prifti

Gjithçka u zgjidh. Akordi eshte gjetur ne oret e fundit. Te dyja palet jane takuar dhe kane perfunduar marreveshjen, e cila dukej sikur nuk do mbaronte kurre. Massimo Moratti do t’i jape indonezianit rreth 2/3 e klubit. Thohir duket se do kthehet ne Milano per te hedhur firmat. Ky do jete nje lloj partneriteti, sepse Moratti nuk do e lere Interin, ashtu siç e ka sqaruar dhe ne deklaratat e fundit. Por nje ndryshim duhet bere, dhe kete e ka pohuar dhe vete presidenti zikalter.

Duket se jemi ne fund te rruges sepse ne ditet e fundit eshte gjetur nje kompromis dhe jane zgjatur pak kohet e tratatives: koha kur indoneziani do jape leket. Moratti nuk e priste qe Thohir te ishte aq i ngadalte per nje pjese te investimeve qe do perdoren per te paguar borxhet. Pa harruar qe, perveç investimeve te manjatit ne lojtaret e rinj, Interi do i mbylle bilancet e ardhshme me poshte se sa pritej. Per kete ishte programuar shitja e nje lojtari te madh (mes Guarin, Handanovic dhe Ranocchia), per te permiresuar buxhetin. Deri tani, kjo shitje nuk ka ardhur.  Pra, -40 milion mund te kaloje tek -50 ose -60“, shpjegon Gazzetta dello Sport. “Mungojne akoma disa aspekte teknike te vogla, por dhe ato kane rendesine e tyre. Te dyja palet dje kane rinisur punen per te mbyllur detajet e fundit. Ne ditet e ardhshme Thohir do fluturoje per ne Milano sepse vendimet e fundit do te merren mes tij dhe Moratti-t.

Pra, gjithçka eshte gati. Thohir po hyn ne Inter, por as Moratti nuk do largohet. Inter-Juve ne 15 shtator mund te jete ndeshja e pare e Epokes se Re.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.