Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,094 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir ne kerkim te sponsorave: Pinetina ndryshon emrin per 15 milione? Ja plani…

Thohir ne kerkim te sponsorave: Pinetina ndryshon emrin per 15 milione? Ja plani…
Ardi Deda

Nuk eshte mister qe nje nder objektivat e menjehershem te Erick Thohir, ndoshta edhe me shume se ajo e rezultateve ne fushe, eshte ai qe te gjej te ardhura per arkat zikalter. Manjati indonezian, se bashku me agjentin e tij, eshte duke studiuar, sipas Corriere dello Sport, nje zgjidhje qe do te ishte e re per futbollin italian qe eshte ajo qe te shoqeroje qendren sportive Appiano Gentile me nje sponsor dhe per pasoje te ndryshoje emer.

Sigurisht, kjo gje nuk eshte e thjeshte, edhe pse te gjesh nje marke qe investon para ne nje sktrukture qe praktikisht nuk pret kurre manifestime zyrtare por vetem stervitje dhe ndonjehere miqesore, i nderlikon gjerat. Por Thohir eshte duke punuar per kete duke mare parasysh qe riemertimi i qendres me emrin e nje sponsori mund te sjelle 10-15 milione euro. Pinetina ka lindur ne 1962 dhe tre vjet me vone eshte ngritur ndertesa qe pret skuadren. Eshte emeruar ne kujtim te Angelo Moratti. Nese operacioni do te realizohet emri i  presidentit te Interit te Madh do te shoqerohet me ate te sponsorit te ri.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.