Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

862 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir nuk takon skuadren dhe mendon per te rinjte. Mazzarrin e ka pyetur…

Thohir nuk takon skuadren dhe mendon per te rinjte. Mazzarrin e ka pyetur…
Ardi Deda

Dita e fundit milaneze e Erick Thohir i eshte dedikuar nje serie takimesh ne zyre dhe jo vetem. Midis argumentave te trajtuar, eshte edhe sektori i te rinjve ndaj te cilit Erick Thohir eshte shume i vemendshem. Per sa i perket skuadres se pare, numri nje nuk ka shkuar ne Pinetina dhe ne emer te tij ka folur Ausilio, qe te dielen ne mbremje ka qene shume i ashper me futbollistet. Eshte per tu thene qe Erick Thohir gjithsesi pas ndeshjes, ka folur me Mazzarrin dhe ka kerkuar te shqyrtoje motivet e kolapsit dhe te informohet mbi te demtuarit. Nderkohe nuk kane folur duke iu referuar direkt ceshtjeve thjesht taktike. Edhe pse nga vera e kaluar presidenti shtyn per modulin me 4 mbrojtesa si alternative e asaj tradicionales, per respekt te roleve Thohir nuk do tia lejonte vetes te ndikonte ne zgjedhjet e teknikut.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.