Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,233 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir ose jo, nje lojtar kryesor do te largohet. Me i mundshmi eshte…

Thohir ose jo, nje lojtar kryesor do te largohet. Me i mundshmi eshte…
Xhorxh Gellci

Nje gje eshte e sigurt: ardhja e Thohir nuk do te thote automatikisht investime te fuqishme ne merkato. Pjesa me e madhe e parave qe indoneziani do te sjelle ne kasat e shoqerise jane te destinuara per sektore te tjere, (mbulimi i depiteve, rritja e kapitalit etj) qe nuk kane lidhje me fushen. Per kete arsye, sipas Gazzetta dello Sport ngelet gjithmone nje mundesi qe nje lojtar kryesor te largohet nga Milano. Jane gjithmone tre emrat qe flitet ne kete aspekt: Guarin, Handanovic dhe Ranocchia.

Do te vleresohet ne baze te ofertave qe do te vijne, edhe pse me i mundshmi per tu larguar ne kete kohe eshte Ranocchia. Tregohet per nje oferte te Manchester United per qendermbrojtesin zikalter, dhe ndoshta per ta konfirmuar kete eshte tratativa e vrullshme e zikalterve me Alexandar Dragovic. Bazeli, presidenti i te cilit ka pranuar se kerkon nje zevendesues, kerkon te pakten 8 milion. Per shtate milion mund te mbyllet. Gjithsesi, nuk duhet te harrohet edhe mundesia Danilo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.