Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,484 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Po shitet maxhoranca per ta bere Interin me te forte. Une dhe Moratti…”

Thohir: “Po shitet maxhoranca per ta bere Interin me te forte. Une dhe Moratti…”
Inter Club Staff

Inter po kalon tek Suning Comerce Group dhe mbyllja e kesaj marveshje pritet te jete thjesht ceshtje ditesh. 

Gjigandi Kinez do te bleje ne ditet e ardhshme shumicen e aksioneve (flitet per 60-70%) dhe Erick Thohir do te jete ortak ne minorance kurse Massimo Moratti pritet te dale jashte klubit dhe ti shese aksionet e tij. Nga Corriere dello Sport vijne dissa fjale nga Erick Thohir i cili shpjegon se “Interi eshte ne duar te sigurta. Eshte vendosur qe te shitet maxhoranca e klubit qe Interi te behet nje klub me i forte me nje partner strategjik si Suning i cili tashme eshte nje realitet i fuqishem ne Kine. Me Morattin kemi punuar mire dhe kemi bere klubin me te forte sec ishte, e kemi cuar perpara. Kemi nje staf drejtuesish prej top klubi Europian me njerez shume te afte, nje gje qe jo te gjithe e kane ne Itali.”

Me pak fjale, tashme pothuajse gjithcka eshte vendosur dhe presidenti i Interit eshte konfirmimi per kete.

“Objektivi eshte ai qe te ndertohet nje Inter global, por ne te njejten kohe te mos humbase vlerat e saj, nje shoqeri futbollistike e afte qe te qendroje ne realitetin Italian por qe duhet rritur ne nivel nderkombetar per te rivalizuar me kampionatet me te rendesishme ne Europe”, ka shpjeguar Erick Thohir. Nje projekt ambicioz qe duket se mbeshtetet mbi baza solide. Vetem koha do te jape pergjgije.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.