Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 8, 2020

Scroll to top

Top

572 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir pritet ne Londer. Ne oret e ardhshme takim me Fassone dhe Bolinbroke

Thohir pritet ne Londer. Ne oret e ardhshme takim me Fassone dhe Bolinbroke
Ardi Deda

Erick Thohir eshte duker ardhur ne Evrope. Sot pritet te jete ne fakt ne Londer, megjithese me nje dite vonese. Manjati do te mare pjese ne takimin e liderve te biznesit te sportit (ne Stamford Bridge) ne te cilen eshte ne program nje nderhyrje e tij neser. Do te flase per globalizimin e pronesise te klubeve sportive dhe, se bashku me te, do te jete edhe presidenti i Romes Pallotta.

Do te jete mundesia e duhur per te takuar si drejtorin e pergjithshem Fassone ashtu edhe Bolinbroke per te folur ne menyre direkte per krizen e skuadres. Ne oret e fundit, ka folur me te gjithe, duke perfshire Mazzarrin, me te cilin ka folur ne telefon, dhe i ka konfirmuar besimin dhe duke e nxitur te gjeje nje zgjidhje per problemet. Momenti eshte shume delikat dhe manjati zikalter nuk deshiron te gjendet i papergatitur per te perballur cdo ndodhi. Gjithsesi objektivi mbetet ai per te vazhduar te mbeshtetet trajneri si ne publik edhe privatisht. Cdo deklarate, do te orinetohet ne mbrojtjen e pozicionit te tij. Por si Fassone ashtu dhe drejtori sportiv Ausilio do ti qendrojne akoma me afer ne punen e tij te perditshme. Keshtu, mundesite per te folur dhe per te vleresuar, do te jene ne vazhdimesi. Por afrimi do te sherbeje edhe per te kuptuar me mire se perse eshte arritur deri ne kete pike.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.