Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,980 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir tani duhet te vendose. Ose investon menjehere ose…

Thohir tani duhet te vendose. Ose investon menjehere ose…
Xhorxh Gellci

Nga Xhakarta vijne mesazhe te Thohir pas humbjes me Lazion, dhe frazat nuk jane aspak pozitive. Tani, presidenti i ri i Interit eshte para nje dileme: cfare te beje ne kete sesion merkatoje?

Ceshtjet jane dy dhe shume te thjeshta. Nga nje ane, te investoje (duke perkeqesuar nje bilanc qe do jete me minus per rreth 70 milion edhe ne 2013-2014), me qellim per te qendruar ne pjesen e larte te klasifikimit ose te shpresoje qe skuadra do te rritet dhe do te ndale se beri gabimet ne fazen mbrojtese qe i kane kushtuar shume kohet e fundit. Mazzarri do i pranonte me gjithe qejf disa dhurata. Per shembull Osvaldo, qe eshte nje piste e nxehte, pavaresisht pergenjeshtrimeve te drejtorit sportiv Ausilio. Edhe mundesia qe D’Ambrosio te vishet zikalter eshte shume e larte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags