Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,259 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir te enjten debuton ne transferte? Por takimi kyc do te zhvillohet ne Nyon te premten…

Thohir te enjten debuton ne transferte? Por takimi kyc do te zhvillohet ne Nyon te premten…
Inter Club Staff

Sipas asaj qe thuhet nga Corriere dello Sport, Erick Thohir mund te jete ne tribune te enjten per te ndjekur ndeshjen e Europa League ndermjet Saint-Etienne dhe Interit. Nese kjo gje do te ndodhe, do te jete transferta e pare qe Erick Thohir do te jete prezent qe kur eshte bere president i Interit.

Kjo do te ndodhe me shume mundesi sepse manjati Indonezian do te jete prezent te premten ne Nyon per auditimin e financave te Interit nga drejtuesit e Uefas. Keta te fundit do te shohin me detaje planin e Interit per ‘sherimin’ e klubit, dhe shpjegimin se perse jane tejkaluar rregullat e FPF. Por nuk perfundin ketu: Numri nje i Interit ka nje program te cilin e shikon ate prezent edhe te dielen ne San Siro ndaj Verones. Erick Thohir keshtu zbret ne fushe ne shume fronte brenda pak ditesh, edhe pse ai i Nyon eshte me i rendesishmi e kjo gje duket ngaqe ai po shkon vete personalisht dhe nuk po dergon njerezit e besuar te tij: Bolingbroke, Fassone apo Williamson. Ai planifikon se ne ate takim do te shihet e ardhmja e Interit, dhe nuk ka ndermend te mungoje.

Interi nese nuk bind drejtuesit e UEFA-s se shpenzimet jane te justifikuara rrezikon nje penalizim me pike dhe nje gjobe te majme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.