Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,480 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “U binda nga Pirelli. Interi eshte i cmendur, por…”

Thohir: “U binda nga Pirelli. Interi eshte i cmendur, por…”
Xhorxh Gellci

Thohir hap zemren per revisten mujore GQ kur duhet te flase per Interin: “Eshte skuadra qe ndiqja qe femije dhe jam i emocionuar. Une me i riu ne Serine A? Besoj ne ndryshimi i gjenerates, ne Serine A ka shume te rinj: Moratti, Agnelli, Berlusconi. Une ‘orientali’ me kurajoz per futbollin italian qe eshte ne renie? Italia eshte nje shtet i madh dhe asgje nuk ka ndryshuar. Moratti? I kam thene qe eshte i pazevendesueshem. Kam zgjedhur nje skuader te cmendur? E di, por mundesite per te permiresuar te ardhurat jane te shumta.

Tre barazime rradhazi? Zhgenjim per tifozet? Tifozet kane te drejte te enderrojne dhe nuk ka asgje te keqe qe duan te fitojne. Por shoqeria ka te drejte te jete shoqeri, prandaj duhet durim. Parate? Rrini te qete, nuk eshte se paraqitesh tek Moratti dhe i thua “do behemi partnere”. Ata jane familja Moratti dhe duhet te verifikojne besueshmerine. Kush me ka bindur te investoj? Pirelli, po ndertojne nje fabrike ne Xhakarta dhe me kane treguar per mundesine. D.C. United shkon keq? Vitin e shkuar kemi qene ne vendet e para.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags