Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,863 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tifozet e Interit: te dashuruarit e ‘pandreqshem’: 40.000 veta ne Meazza ndaj Sassuolos. Me siguri…

Tifozet e Interit: te dashuruarit e ‘pandreqshem’: 40.000 veta ne Meazza ndaj Sassuolos. Me siguri…
Inter Club Staff

“Drejtues totalisht te munguar dhe ne fushe gjysem-burra pa krenari dhe turp. Pavarsisht gjithckaje ne prezent 60.000 veta ne shkallet e stadiumit dhe te vetmit te cilen nderojne historine tone.”

Kjo ishte banderola e ekspozuar nga Curva Nord perpara ndeshjes ne Napolin (ne 30 prill) por qe dha pak efekte tek lojtaret, – te cilet u munden edhe nga skuadra e Sarrit ne syte e Zhang por me pas erdhi edhe humbja e turpshme ndaj Genoas – nje fotografi e paradoksit zikalter. Skuadra me e keqe aktuale e Serise A (ne 7 ndeshjet e fundit edhe Pescara ka bere me shume pike se Interi) ka fituar ‘titullin’ e radhes per tifoze. Me shume se 47 mije tifoze mesatarisht per ndeshje ne Meazza. Besnik (eufimizem) qe nuk e meritojne kete trajtim. Edhe sepse shumica ben sakrifica te medha per te paguar nje bilete e ne fund shohin shfaqe te dhimbshme ne fushe dhe njerez te privilegjuar qe fitojne miliona per te luajtur me top. Nje mesazh qe i eshte percielle keto dite edhe klubit dhe drejtuesve. Vetem te dielen ne oren e drekes do te kuptojme nese ndodhite e mesjaves do te sjellin ndonje efekt. Por dicka eshte e sigurte, skuadra nuk do kete mbeshtetjen e tifozeve qe ne minutat e para, tifoze te cilet deshirojne ti japin nje mesim te gjitheve me nje kerkese te thjeshte: te respektojne bluzen qe kane veshur.

(Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.