Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

564 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tifozi i njohur i Milanit, Salvini: “Interi fiton Skudeton? Kam frike se do e fitojne. Nese ndodh, une do…”

Tifozi i njohur i Milanit, Salvini: “Interi fiton Skudeton? Kam frike se do e fitojne. Nese ndodh, une do…”
Inter Club Staff

Ai gjithmone eshte shperhur neper media per Milanin dhe hapur ka treguar shpesh here se Interi nuk i pelqen aspak.

Po flasim per tifozin e njohur te Milanit, Matteo Salvini, qe ne te njejten kohe eshte edhe nje politikan shume kontravers ne Itali.

Salvini ne fazen e pare eshte pare shpesh here shume i ekzaltuar per Milanin e tij qe ka qene ne vend te pare.

Nderkohe, kohet e fundit, ai eshte treguar shume kritik ndaj skuadres se tij qe pati nje renie te pashpjegueshme pasi Interi e mundi.

“A jam gati per nje kampionat te fituar nga Interi? Kam frike se po. Me duket se Interi kesaj radhe do e fitoje vertete Skudeton.”

“Nese ndodh kjo, do e autoizoloj veten per 48 ore brenda ne shtepi dhe nuk do te dal. Nuk jam per askend.”

“Per nje tifoz te Milanit nuk eshte dicka e lehte, sidomos pasi ke qene ne krye per muaj e muaj me radhe.”

Keshtu eshte shprehur lideri i Leges, Matteo Salvini, per Radio Capital, ku pak a shume ka treguar se si ndihen milanistat ne kete moment.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.