Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

368 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Timo Werner, Marotta ka zbuluar nje detaj qe nuk e dinte askush: avantazh per Interin?”

“Timo Werner, Marotta ka zbuluar nje detaj qe nuk e dinte askush: avantazh per Interin?”
Inter Club Staff

“Inter duket totalisht e vendosur: gjithcka per Timo Werner nese Lautaro Martinez do te largohet ne drejtim te Barcelones.”

“Sulmuesi gjerman eshte nje nga emrat e paket te denje qe mund te zevendesoje Toron ne rast largimi per shkak te moshes por edhe karakteristikave teknike.”

Lojtari ka nje klauzole largimi prej 60 milione eurosh, por Gazzetta dello Sport ka zbuluar nje detaj te rendesishem sot qe nuk kishte dale kurre me pare.

Sipas tyre, kjo eshte zbuluar nga Marotta dhe shihet si nje okazion shume i madh merkatoje, prandaj edhe Interi eshte kaq shume e interesuar per gjermanin.

Sipas tyre, shifra prej 60 milione eurosh eshte e vlefshme vetem nese Liepzig del kampione e Gjermanise.

Ne te kundert, qe eshte edhe e mundshme duke qene se Liepzig eshte ne vendin e dyte 5 pike larg Bayern Munich, vlera e tij do te ishte nje tjeter.

Ne rast se Bundesliga perfundon pikerisht keshtu, termat ne kontraten e Werner do te ndryshojne automatikisht.

“Eshte nje detaj qe eshte zbuluar nga Beppe Marotta nepermjet kontakteve te tij dhe eshte nje lajm qe ka bere te lumtur Interin ne pergjithesi.”

“Duke qene se ulja nuk do te ishte aspak e vogel: Sipas kesaj klauzole, nuk do te duhen me 60 milione euro por 50 milione euro. Pra, 10 milione euro me pak.”

“Ne keto kohera pandemie natyrisht qe cmimet po ulen akoma me shume, por nje gur i cmuar si Werner ne moshen 24 vjecare, do te kishte gjithesesi shifra me te larta se keto qe po diskutohen keto dite sikur kjo klauzole te mos ekzistonte.”

“Nje lajm i mire tjeter ka ardhur edhe nga Anglia me Liverpool qe ka shprehur se investimet e saj do te jene shume te pakta ne merkaton e ardhshme.”

“Por kjo mbetet per tu pare sepse Jurgen Klopp insiston per te pasur bashkekombasin e tij tek skuadra qe po drejton.”

“Gjithesesi, Interit i jep shprese fakti qe ne kete moment Liverpool ska bere asnje oferte dhe nuk ka nisur asnje negociate. Ky eshte nje avantazh jo i vogel nese zikalterit do te vendosnin te kalonin ne dicka konkrete.”

Keshtu e ka mbyllur shkrimin e saj Gazzetta dello Sport e cila tregon se Beppe Marotta eshte mjaft i kenaqur per ekzistencen e kesaj klauzole.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.