Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

372 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Timossi (gazetar i Corriere della Sera): “Juve duhet te kete frike nga Icardi-Perisic. Psikologjikisht…

Timossi (gazetar i Corriere della Sera): “Juve duhet te kete frike nga Icardi-Perisic. Psikologjikisht…
Bujar Berishaj

Giampiero Timossi, gazetar i Corriere della Sera, ne nje lidhje gjate nje emisioni te Sky Sport 24, ka folur per rreziqet qe Interi mund t’i shkaktoj Juventusit neser.

“Juve duhet te kete frike nga dyshja e sulmit zikalter qe ka shenuar nje gol me shume sesa dyshja badhezi”

“Pervec tjerash skuadra interiste ka nje situate me te lehte psikologjike, ka nje trajner si Spalletti qe eshte ne gjendje te motivoj skuadren dhe te shfrytezoj pikat e dobeta te Juventusit, duke nisur nga Dybala e deri te Chiellini”, ka thene ai.

Inter dhe Juve luajne neser Derbyn e Italise ne Giuseppe Meazza nga ora 20:45 ne xhiron e 35-te te kampionatit italian me te dy skuadrat qe do te kerkojne fitoren per objektivat e tyre.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.