Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,543 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Titujt e gazetave kryesore per diten e sotme

Titujt e gazetave kryesore per diten e sotme
Xhorxh Gellci

Belfodil dhe jo vetem. Ne faqen e pare te Gazzetta dello Sport te dites se sotme flitet per nje tjeter objektiv zikalter. Me i rendesishmi, me i ndjekuri. Mazzarrit i duhet nje mesfushor qendror dhe emri i pare ne liste eshte Radja Nainggolan. Dhe Gazzetta shkruan: “Belfodil, gjithcka gati. Interi shtyn per Nainggolan. Kontrate per pese vjet per sulmuesin. Ndersa per belgun e Cagliarit, Roma eshte jashte loje.” Titull kryesor edhe per Cassanon dhe polemiken e tij me teknikun zikalter. GdS rimerr frazen e dites: “Cassano, une u largova per faj te Mazzarrit.

Ndersa gazeta e dyte sportive ne Itali, Corriere dello Sport, i kushton pjesen kryesore Antonio Cassanos dhe fjaleve te tij, dhe tregohet me e ashper: “Cassano: Mazzarri dy-fytyresh

Si gjithmone, inter.al do ju sjelle ne mengjes artikujt e gazetave te perkthyer ne shqip.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.