Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,093 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Titujt e gazetave kryesore sportive | 16 Korrik 2013

Titujt e gazetave kryesore sportive | 16 Korrik 2013
Xhorxh Gellci

Si cdo nate, inter.al ju fton te lexoni titujt e gazetave kryesore sportive, te cilat dalin ne shitje pas disa oresh.

Fillojme nga Gazzetta dello Sport, ku ne faqe te pare te saj shkruhet per merkaton e Interit. Titulli kryesor eshte: “Nje juventin sjell tjetrin: Interi eshte nje hap larg Isla dhe tani do edhe Marrone.” Gjithashtu Gazzetta permban edhe nje interviste ekskluzive me lojtarin e Napolit Marek Hamsik, i cili thote: “Kam frike nga Mazzarri…

Kalojme tek Corriere dello Sport. Kur flet per kilenet dhe per Interin, nuk mund te mos mendosh per Zamorano. Kishte numrin 9, ja dha Ronaldos dhe e shkroi ne fanelle 1+8, ka ngelur ne zemren e gjithe interistave. Corriere dello Sport e ka intervistuar ekskluzivisht dhe nuk mund te mos e pyeste per lojtarin e krahut qe po vjen ne Milano, bashkekombasin e tij: Mauricio Isla. Dhe per te, legjenda zikalter thote: “Interi eshte perfekt per Islan.

Per here te dyte rradhazi, TuttoSport na detyron te thyejme rregullat (zakonisht nuk publikojme lajme nga Tuttosport) dhe ta futim tek faqja jone. Arsyeja eshte e thjeshte, sepse ne faqe te pare shkruhet: Thohir: “Kthesa me Morattin”. Sic e shikoni edhe vete, fjalet jane futur mes thonjezave, pra jane fjale qe vine direkt nga manjati indonezian, prandaj (ndoshta) behet fjale per nje interviste ekskluzive me Erick Thohir, pas asaj te djeshmes me Mateo Kovacic. Gjithsesi, gjithcka do te sqarohet me mire pas disa oresh. Pervec kesaj, Tuttosport flet dhe per Isla dhe titullon: “Inter: sot Isla“.

Si gjithmone, vizitoni inter.al ne oret e para te mengjesit per te gjetur artikujt e zgjeruar. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.