Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

1,087 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Titujt e gazetave kryesore sportive | 17 Korrik 2013

Titujt e gazetave kryesore sportive | 17 Korrik 2013
Xhorxh Gellci

Si cdo nate, njihemi me titujt, persa i perket Interit, te gazetave kryesore sportive qe do te dalin ne shitje pas disa oresh. Argumenti kryesor: Mauricio Isla!

Me ne fund, Isla eshte gati te vije ne Milano. Madje, Pinzolo! Ne ditet e ardhshme mund te behet nje lojtar i Interit dhe ne ate rast do te largohej nga pregatitja e Juventus ne Chatillion per te shkuar ne fshatin zikalter ne Trentino. Ne oret e ardhshme parashikohet nje takim i ri mes drejtuesve te dy klubeve dhe te tre gazetat kyesore sportive flasin per kete gje. Keto jane titujt kryesore ne faqet e para te tyre, te cilet i perkasin vetem Mauricio Isla:

LA GAZZETTA DELLO SPORT“Kthese, vjen edhe Isla. Goditja e pare. Moratti duhet te derdhe 7,5 milion me detyrim blerjeje te gjysmes te kartonit nga Udinese ne fund te ketij sezoni.

IL CORRIERE DELLO SPORT – “Isla tek Inter, gjithcka gati. Firmat jane ceshtje oresh.

TUTTOSPORT – “Isla-Inter, mungon po-ja e Pozzo (president i Udineses). Marreveshja me Juventusin e percaktuar, por Udinese kerkon qe zikalterit te kene detyrim blerjeje edhe per gjysmen e kartonit te tyre ne fund te sezonit.

Pervec argumentit Isla, Gazzetta dello Sport ka shkruar edhe 5 motive pse Interi i Mazzarrit mund te fotoje scudetton, lajm i cili per shkak te rendesise, u postua me vete dhe mund ta lexoni duke klikuar ketu.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.