Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,233 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Titujt e gazetave kryesore sportive | 24 Korrik 2013

Titujt e gazetave kryesore sportive | 24 Korrik 2013
Xhorxh Gellci

Njihemi me titujt e gazetave kryesore te sotme persa i perket Interit. Per momentin ka informacion vetem per faqen e pare te Gazzetta dello Sport dhe Tuttosport, ndersa akoma nuk ka asnje informacion si do te hapet Corriere dello Sport.

Gazzetta dello Sport i kushton nje hapesire te konsiderueshme Interit, dhe sic po ndodh prej disa ditesh, pjesen kryesore e ze ceshtja Thohir. Ne gazeten qe do te dale ne shitje pas disa oresh, flitet per tratativen Moratti-Thohir e cila shkon me afer mbylljes me sukses cdo dite te re. Sipas Gazzettes, Thohir do te vije ne Milano per te qene prezent per firmen, prandaj ne faqe te pare shkruhet: “Thohir, ja ku jemi: pritet ne Milano“.

Ndersa ne faqe te pare te Tuttosport, i kushtohet rendesi fjaleve te presidentit Massimo Moratti, sipas te cilit shitja e nje lojtari te madh nuk eshte e thene qe te ndodhe. Gazeta torineze titullon: “Inter, Moratti tani urdheron te blihet.

inter.al do ju sjelle informacione me te detajuara ne oret e para te mengjesit ne lidhje me keto ceshtje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.