Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,318 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Titujt e gazetave kryesore sportive | 21 Korrik 2013

Titujt e gazetave kryesore sportive | 21 Korrik 2013
Xhorxh Gellci

Dy gazetat kryesore sportive, La Gazzetta dello Sport dhe Il Corriere dello Sport ne numrin e neserm i kushtojne nje hapesire te konsiderueshme Interit, megjithate temat e trajtuara jane te ndryshme.

Gazzetta dello Sport hapet me nje interviste ekskluzive te Walter Mazzarrit i cili nuk e jep te sigurt perfundimin e kampionatit te ardhshem. Deshiron qe Interi i tij te luaje si i barabarte me te gjitha skuadrat dhe ky eshte premtimi i vetem qe ka bere: ti jape nje shpirt skuadres, nje mundesi hakmarrjeje pas nje viti te komplikuar. Ne faqen e pare te Gazzettes titullohet: “Mazzarri operacioni parakalimi, tekniku tregon planet e Interit qe po krijohet.” Gjithashtu jane fjalet e tij: “Ka skuadra qe kane dicka me shume, por nuk firmos per vendin e trete. Vetem Benitez thote qe duhet te synojme menjehere skudeton. Bej tifo per Napolin ne Champions edhe pse dikush i ka harruar kater vitet e mi.”

Gazzetta dello Sport flet edhe per ceshtjen Thohir. Presidenti Moratti ka mohuar zerat, disi i bezdisur duke ironizuar: “Po kuptoj nga ju cfare po ndodh. Nuk ka takime te parashikuara.” Por Gazzetta dello Sport ne faqe te pare insiston: po vjen shitja drejt Thohir. dhe titullon ne faqe te pare: “Tavolina e marreveshjes. Te marte ose te merkure takim ne Londer per te vendosur detajet e fundit: te impenjuar ne tratative pese studio konsulence.

Ndersa Corriere dello Sport perqendrohet me shume tek merkatoja e Interit. Nje lojtar krahu dhe nje mesfushor. Eshte thelbi i merkatos zikalter, qe e kemi degjuar kushedi sa here. Jane pedinat qe mungojne ne skuadren e Mazzarrit. Ndoshta mungon edhe dicka tjeter, por ato role jane me urgjentet dhe nevojitet nderhyrja e drejtuesve zikalter. Isla eshte akoma emri me i permendur per krahun, ndersa per mesfushen eshte gjithmone Nainggolan ne pole position, pr deri tani nuk leviz asgje. Corriere ne faqe te pare titullon: “Nese deshton mesfushori i Cagliarit, eshte Boudebouz emri i ri per Interin.” Ryan Boudebouz eshte 23 vjec, eshte algjerian, dhe luan tek Sochaux, ne France.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.