Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

835 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Titujt kryesore te gazetave sportive | 26 Korrik 2013

Titujt kryesore te gazetave sportive | 26 Korrik 2013
Xhorxh Gellci

Gazzetta dello Sport dhe Corriere dello Sport i kushtojne nje hapesire te rendesishme Interit, dhe sic eshte e kuptueshme, pjesen me krysore e ze ceshtja Thohir.

Sipas Gazzetta dello Sport, akoma nuk eshte Interi i Thohirit. Pas nje dite te plote te kaluar ne hotelin ku po qendron manjati indonezian, nuk ka asnje lajm zyrtar. Shitja e Interit eshte afer, por Moratti vazhdon te trajtoje dhe duket sikur kohet jane zgjatur disi. Ja cfare shkruhet ne faqen e pare te Gazzetta dello Sport: “Moratti-Thohir, kafe e ftohte. Dite intense ne Milano pas uljes te Indonezianit. Takim ne dreke tek hotel Armani mes manjatit dhe presidentit, i cili ka eshte shprehur ne medyshje: ‘Hapa perpara absolutisht jo. Perkundrazi…’ Problemi se kush do te paguaje debitet i zgjat pak kohet. Nuk do te kete mbyllje deri te diel, por Thohir do te kete 75,67% te klubit per 346 milion euro.”

Ndersa Corriere dello Sport flet per spostimet, ndjekjet e drejtuesve, ne pritje te nje komunikate zyrtare qe nuk po vjen akoma. Gjithsesi Thohir eshte gati te marre Interin ne ditet e ardhshme. Ne faqe te pare te saj lexohet: “Thohir merr Interin. Manjati indonezian ka zbritur ne Milano dhe ka drekuar me Morattin. Firmat jane duke ardhur, do te marre 75% te klubit. Mazzarri pike kyce me Leonardon ne rol drejtues.

Ju ftojme te lexoni inter.al pas daljes te gazetave ne shitje ne mengjes, per te gjetur artikujt e plote ne gjuhen shqipe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.