Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

394 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TMW – Inter, cfare goditje do te ishte: “Eshte kontaktuar nje nga lojtaret e krahut me te kerkuar ne Europe.”

TMW – Inter, cfare goditje do te ishte: “Eshte kontaktuar nje nga lojtaret e krahut me te kerkuar ne Europe.”
Inter Club Staff

Interi vazhdon te punoje pa pushim qe te beje skuadren ne dispozicion te Antonio Contes gjithmone e me shume te forte.

Kjo sepse Marotta dhe Ausilio nuk po mendojne vetem per te tashmen, por edhe per te ardhmen. Ose me sakte, me shume per te ardhmen.

Prandaj zikalterit po kerkojne profile qe te jene gati qe tani per Interin, por qe te ofrojne shume edhe per te ardhmen e klubit zikalter.

Pikerisht ne kete front duket se po kerkon Marotta nje lojtar krahu qe sipas asaj qe tregon TuttoMercatoWeb, kerkohet nga e gjithe Europa.

Chelsea Eye January Move for Nice Defender Youcef Atal if Transfer ...

Behet fjale per Youcef Atal, nje lojtar krahu algjerian i klasit 1996 qe eshte ne pronesi te Nice ne Ligue 1 dhe kete vit ka shperthyer me plot kuptimin e fjales.”

“Ai eshte nje nga lojtaret e krahut te djathte me te kerkuar ne Europe dhe lojtari i kombetares algjeriane eshte si nje nga me te kuotuarit per te bere kapercimin e madh ne merkaton e radhes.”

“Ai ka shkelqyer kete sezon me Nice duke shenuar shume por duke dhene edhe assiste pafund. Interi e ka vezhguar disa here me talent scout-et e saj algjerianin.”

“Nderkohe, edhe klube te tjera si Napoli dhe Juventusi kane treguar interes per te por asgje konkrete nuk ka ndodhur deri me sot.”

“Lojtari ka nje vlere merkatoje me te larte se 20 milione euro e cila nuk konsiderohet shume e larte duke pare cilesite e tij por edhe moshen e re.”

“Marotta duket se ka filluar kontaktet me agjentin e lojtarit, por per te pare me shume se sa marzh ka qe tratativa te nise vertete. Blera e tij e mundshme nga Interi do te ishte nje nga me te rendesishmet ne Europe nese ndodh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.