Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

923 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TMW – Inter, takim me agjentin me Damiani, u vendos e ardhmja e Yann Karamoh: ja detajet

TMW – Inter, takim me agjentin me Damiani, u vendos e ardhmja e Yann Karamoh: ja detajet
Inter Club Staff

Ka qene nje dite takimesh te rendesishem ne shtepine Inter ajo sot. 

Ne fillim ka qene agjenti i Nainggolan ai qe i ka bere nje vizite selise se Interit ne zemer te Milanos ku eshte folur per disa detaje te vogla per belgun.

Me pas, ka qene radha e agjentit te mirenjohur italian Alessandro Lucci pak ore me pare ku ai u takua me Ausilion dhe drejtuesit e tjere. Ai eshte agjenti i Vecinos, por edhe i Susos dhe Zappacostes.

Nderkohe, nje takim tjeter qe Ausilio dhe te tjeret kane bere sot ka qene ai me agjentin Oscar Damiani.

Ja cfare shkruan ne keto minuta FcInterNews.it:

“Dikush vjen e dikush iken. Ne seline e Interit ne  Corso Vittorio Emanuele vazhdojne takimet e njepasnjeshme me agjente lojtaresh.”

“Te ndryshem kane qene prokuratoret dhe agjentet e merkatos qe k ane bere nje ndalese aty sot dhe kane folur me klubin zikalter.”

“Vetem pak minuta me pare ka perfunduar edhe takimi me Oscar Damiani, prokuratori i francezeve Yann Karamoh dhe Axel Mohamed Bakayoko.”

“Sipas asaj qe ka mesuar FcInterNews qe ka qene jashte zyrave  te klubit, ne dakordesi te plote ndermjet agjentit dhe drejtuesve eshte vendosur qe Yan Karamoh do te qendroje ne skuadren e pare edhe sezonin e ardhshem dhe do te luaje shanset e tij perseri me Spallettin qe beson tek ai.”

“Por ai qe do te largohet eshte i riu Bakayoko qe do te rikthehet ne baze pas gjashte muajsh ne huazim tek Sochaux  dhe do te transferohet perseri ne nje klub tjeter: ate e kerkojne disa klube zviceriane dhe disa ne Serie B.”

(Burimi FcInterNews dhe Tuttomercatoweb)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.