Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2022

Scroll to top

Top

355 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TMW – Interista, ka lajme te mira: Skriniar afer rinovimit? Ja te gjitha detajet!

TMW – Interista, ka lajme te mira: Skriniar afer rinovimit? Ja te gjitha detajet!
Ardis
  • On 02/11/2018, 20:01

Ka kohe qe flitet per situaten e rinovimit te kontrates se gjigandit te mbrojtes zikalter, sllovakut Milan Skriniar.

Ne javet e fundit eshte folur gjate per mos rinovimin ende te kontrates se tij dhe diferences se ndjeshme ndermjet ofertes dhe kerkeses.

Por duket se Inter-i po ben hapa konkrete ne trativen per te rinovuar kontraten e Milan Skriniar deri me 30 qershor 2023.

Aktualisht – sic raporton Tuttomercatoweb – eshte akoma nje distance e vogel midis kerkeses dhe ofertes – me rreth 3 milione -.

Por ne oret e fundit palet jane afruar ne menyre decizive.

Situata eshte mjaft e qarte dhe mund te kete serish kontakte te tjera, decizive, ne fillim te javes se ardhshme.

Midis te tjerave mund te diskutohet per te futur nje kaluzole ne kontrate, shume te larte, per mbrojtesin sllovak: nje vlere me e larte se 100 milione euro, edhe pse klubi zikalter preferon te evitoje keto zgjidhje pikerisht per te evituar tundimet.

Gjithesesi lajmi i mire eshte fakti qe palet po diskutojne dhe shume shpejt mund te zyrtarizojne marreveshjen per zgjatjen e marteses ndermjet tyre.

Natyrisht ky rinovim per tifozet zikalter do te ishte si nje blerje me vete sepse kane shume kohe qe e presin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.