Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

610 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TMW – Moratti nuk eshte i bindur per Thohir

TMW – Moratti nuk eshte i bindur per Thohir
Andi Prifti

Vijne informacione te reja per tratativat mes presidentit te Interit Massimo Moratti dhe sipermarresit indonezian Erick Thohir. Siç raportohet nga TuttoMercatoWeb.com, dyshimet e Morattit nuk jane vetem ne aspektin ekonomik. Perveç se te flitet per perqindje lekesh dhe milionash, presidenti ZiKalter ka disa dyshime te lidhur me vete personazhin Thohir: rreziqet qe lindin nese ai futet ne te gjithe shoqerine, ose ne nje pjese te saj, dyshime per dike qe ka si prioritet vetem operacionet ekonomike dhe nuk ka nje interesim te madh per futbollin dhe per ngjyrat ZiKalter. Perveç kesaj, e gjithe merkatoja ne hyrje e Interit do te varet vetem nga tratativat me Thohir. Moratti po kerkon nje ndjenje te perbashket me Thohir, qe per momentin nuk po e gjen. Tratativa do te vazhdoje, por pa nxituar shume: neser per Morattin eshte parashikuar nje mbremje se bashku me familjen e tij ne Londer per te qene prezent ne koncertin e Rolling Stones.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.