Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

992 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TMW – Ranocchia dhe Dortmund me afer. Mund te mbyllet marveshja per 13 milion euro…

TMW – Ranocchia dhe Dortmund me afer. Mund te mbyllet marveshja per 13 milion euro…
Inter Club Staff

Andrea Ranocchia eshte afer largimit nga Interi. Sipas disa lajmeve te fundit te sjella nga TuttoMercatoWeb.com kete te merkure lojtari ka folur per situaten e tij me prokuratorin, dhe i ka dhene ok per operacionin me Borussia Dortmund. Tratativa per momentin eshte ne progres e siper: Dortmund ofron 7. Interi kerkon 15 po ne rast se do te kete ndonje sulm me agresiv nga ana e Dortmund do te arrihet te mbyllet gjithcka per 13 milion euro.

Nese tratativa do te zgjatet, ne fund Janari nuk perjashtohet qe ai te shitet tek Gjermanet edhe vetem per 10 milion euro. Ne oret e ardhshme priten te reja te tjera rreth kesaj ceshtje, edhe pse Borussia Dortmund po luan lojen per shkak te situates kontraktuale te Ranocchias, te cilit i skadon kontrata ne 2015, dhe ne keshtu rastesh vlera e kartonit eshte me e ulet se vlera reale.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.