Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,154 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TMW – Raste nga Spanja: Interi qendron vigjilent

TMW – Raste nga Spanja: Interi qendron vigjilent
Ardis
  • On 02/05/2014, 13:17

Redaksia e TuttoMercatoWeb.com ka bere nje permbledhje e rasteve me te mira per merkato direkt nga kamponati spanjoll ne prag te merkatos verore, duke perjashtuar lojtaret qe, per arsye financiare, shume veshtire se mund te vijne ne Itali.

Nga shume te rinj interesante figurojne edhe dy elemente te ndjekur nga Interi ne javet e fundit dhe jo vetem: Juan Bernat dhe Casemiro, respektivisht lojtar krahu i majte dhe mesfushor qendre i Valencias dhe Real Madrid.

Juan Bernat – Vitlindja 1993, lojtari i krahut te Valencias mund te beje shume pune si ne mbrojtje ashtu edhe ne sulm. Pikerisht per keto karakteristika po e ndjek me shume ngul Interi i Walter Mazzarrit. Per momentin nuk ka pasur kontakte, por lojtari qendron ne listen e deshirave te teknikut toskan dhe qe ne merkaton e veres mund te nise sulmi.

Casemiro – Mesfushor brazilian tek Real Madrid, 22 vjec ka qene shpeshhere nen interesin e formacioneve italiane, mbi te gjitha te Interit. Hapesira e paket e gjendur ne sezonin qe po mbaron te jep shpresa se mund ta marrin nga Real Madrid ne kushte shume te favorshme. ikaltrit qendrojne vigjilente, por kujdes edhe nga Arsenali.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.