Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

779 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TOP dhe FLOP te Derbit – Brozovic duket nje ore, Handa sa shume klas. Icardi dhe Skriniar…

TOP dhe FLOP te Derbit – Brozovic duket nje ore, Handa sa shume klas. Icardi dhe Skriniar…
Inter Club Staff

Rikthehet ne inter.al rubrika e famshme TOP dhe FLOP.

Ne kete rubrike do te publikojme lojtaret me te mire dhe me te dobet te derbit te djeshem duke u bazuar ne notat e gazetave me te rendesishme ne Itali.

Si me poshte, gjykimet e Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport dhe Tuttosport per me te miret dhe me te dobetit e Interit ne fushe.

TOP – Lojtaret me te mire te Interit ndaj Milanit

MARCELO BROZOVIC

Gazzetta dello Sport 7 – Menjehere nje goditje me te majten jo shume larg nga porta. Me pas nje e majte tjeter qe shkon afer shtylles. Mbase ndonje ‘hutim’ i rastit ne fazen e lojes pa top, por ne pergjithesi ofron nje ndeshje te nje niveli teper te larte. Ka qene i kujdesshem ne te dyja fazat. Nje llampe ne mesfushen e Interit.

Corriere dello Sport 7 – Si gjithmone ne ndeshjet e fundit ka qene me i miri ne organizimin e lojes me vertikalizimet e tyre te sakta.

Tuttosport 6,5 – E ben skuadren te xhiroje si nje ore, preson dhe vendos kohen e lojes per shoket e skuadres.

Image result for brozovic milan inter

SAMIR HANDANOVIC

Gazzetta dello Sport 7 – Instikt, klas dhe elasticitet ne gjuajtjen me koke te Bonuccit: nje mrekulli e vertete. Me e lehte nderhyrja ndaj Cutrones. Shume mire edhe ne fillimin e pjeses se dyte pas gjuajtjes te Cutrones perseri. Per ndeshjen e peste radhazi nuk peson gol.

Corriere dello Sport 7 – Cfare pritje ka bere ndaj Bonuccit. Lehtesisht pret ndaj Cutrones.

Tuttosport 7 – Nje nderhyrje e mrekullueshme ndaj Bonuccit. Mire edhe tek dalja ndaj Cutrones dhe pas nje gjuajtje te Susot.

Image result for handanovic milan inter

JOAO CANCELO

Gazzetta dello Sport 6,5 – Kontrollon nje top te gjate te Brozovic dhe liron Candreven ne limitin e zones se kundershtareve: por sa keq qe nuk u finalizua si aksion. Disa krose te gabuara, por ndryshon marshin ne gjysme orshin e fundit. Ben kilometra te tere dhe i jep Icardit nje pasim cokollate te cilin kapiteni i Interit nuk arrin ta shnderroje ne gol.

Corriere dello Sport 6,5 – E nis si mbrojtes krahu, por eshte nje trekuartist i shtuar. I beson shume teknikes se tij, mbase me shume se sa duhet.

Tuttosport 6,5 – I programuar per te ndalur Calhanoglu, por edhe pse mer karton te verdhe vetem pas 20 minutash, ne kete duel nuk humbet asnje dyluftim. Kur shtyn ne sulm behet i rrezikshem. Sa keq qe cokollata per Icardin nuk arrin te shnderrohet dot ne gol ne minuten e 92.

Image result for cancelo milan inter

FLOP – Lojtaret me te dobet te Interit ndaj Milanit

MAURO ICARDI

Gazzetta dello Sport 4,5 – Ndeshjen e bllokoi qe cke me ate pune, ne menyren qe ai di, duke tejkaluar Bonuccin dhe Romagniolit dhe duke e futur ne mes kembeve te Donnarumes, por VAR per ceshtje milimetrike e anulloi ate gol. Por me pas humbet dy gola pothuajse te bere me porte bosh. Nuk jane gabime prej Icardi.

Corriere dello Sport 4 – Shenon ne pozicion jashte loje dhe e nxjer dy here jashte me porte bosh. Derbi peshon…

Tuttosport 4,5 – As ai vete nuk e di se si e nxori jashte ne ato dy here me porte bosh. Shenoi atehere kur nuk duhej, ne pozicion jashte loje.

Image result for icardi milan inter

MILAN SKRINIAR 

Gazzetta dello Sport 5,5 – Shkon per te kapur Cutronen edhe ne mesin e fushes kundershtare. Gjithmone shum fizik ne nje per nje. Rrezikon shume ne pjesen e dyte kur rreshqet. Dje gaboi me shume se zakonisht kur kishte topin duke i dhuruar disa situata Milanit.

Corriere dello Sport 5,5 – Cuditerisht i pasakte kur behet fjale per te rinisur aksionin. Mer edhe karton te verdhe.

Tuttosport 5,5 – I sakte ndaj Cutrones dhe i shpejte kur rekuperon nje gabim edhe pse mori karton te verdhe.

Image result for skriniar milan inter

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.