Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

42 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Topi i Arte Zikalter | Atalanta-Inter 1-1

Topi i Arte Zikalter | Atalanta-Inter 1-1
Inter Club Staff

Dominim per Ricardo Alvarez edhe kete jave ne rubriken Topi i Arte Zikalter, dhe shton ne kete menyre diferencen me shoket e ekipit.

Alvarez ka mare rreth 59% te votave nga tifozet Interist qe votuan me te mirin e ndeshjes, dhe eshte pikerisht ai qe eshte zgjedhur me i miri i ndeshjes.

Vendi i dyte meret nga Icardi, i cili me 19% arrin te rrembeje tre pikeshin kete jave. Vendi i trete meret nga RodriGol Palacio i cili mori 10% te votave.

Keto jane piket e grumbulluara nga tre lojtaret e podit ne ndeshjen Atalanta-Inter:

1. Ricky Alvarez – 5 pike

2. Mauro Icardi – 3 pike

3. Rodrigo Palacio – 1 pike

Klasifikimi i pergjithshem pas javes se 10:

1) Alvarez 31 pike

2) Palacio 12 pike

3) Guarin 9 pike

4)  Icardi 7 pike

5) Campagnaro 6 pike

6) Jonathan 6 pike

7) Cambiasso 6 pike

8) Kovacic 5 pike

9) Milito 3 pike

10) Handanovic 2 pike

11) Taider 1 pike

12) Nagatomo 1 pike.

13) Belfodil 1 pike.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.