Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

116 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Topi i Arte Zikalter | Inter-Roma 0-3

Topi i Arte Zikalter | Inter-Roma 0-3
Inter Club Staff

Humbja e pare per Interin e Mazzarrit ne nje ndeshje zyrtare dhe nje humbje qe do te lere shenje. Vetem per rezultatin ama, sepse djemte e Mazzarrit luajten shume mire. Vazhdojme me tre lojtaret me te mire te kesaj jave te zgjedhur sipas jush ne rubriken e perjavshme Topi i Arte zikalter:

Alvarez 5 pike – Alvarez rikthehet tek pespikeshi pas nje jave mungese. Konfirmon fillimin e ketij sezoni i cili ka qene fantastik per te, edhe ne nje ndeshje te hidhur si kjo. Eshte kudo, luan kudo dhe ben te cmendet publikun me levizjet e tij, qe shpesh here hyjne ne pune. Ne fund detyrohet te ulet ne pankine para perfundimit te ndeshjes per shkak te dhimbjes ne kavilje.

Guarin 3 pike – Nje ngritje ne loje nga ana e tij. Per pak ben te cmenden tifozet zikalter me super gjuajtjen qe desh theu me dysh shtyllen e portes se Romes. Ngritje e dukshme, por mund te beje edhe me mire.

Handanovic 1 pike – Nuk ka asnje faj tek golat dhe shpeton dy here thellimin e rezultatit me pritje spektakolare. Po te mos ishte ai, ndoshta ndeshja do te kishte perfunduar me nje rezultat me te thelle.

Ky eshte klasifikimi i lojtareve pas javes se 7:

1) Alvarez 26 pike

2) Jonathan 6 pike

3) Campagnaro 6 pike

4) Kovacic 5 pike

5) Cambiasso 5 pike

6) Icardi 4 pike

7) Milito 3 pike

8) Guarin 3 pike

9) Handanovic 2 pike

10) Palacio 1 pike

11) Taider 1 pike

12) Nagatomo 1 pike.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.