Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 24, 2019

Scroll to top

Top

331 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TOPI I ARTE ZIKALTER – Votoni lojtarin me te mire ndaj Barcelones: 7lojtare ne gare!

TOPI I ARTE ZIKALTER – Votoni lojtarin me te mire ndaj Barcelones: 7lojtare ne gare!
Inter Club Staff

Kete sezon sic mund ta keni kuptuar tashme, eshte rikthyer rubrika ‘Topi i Arte Zikalter’ tek Inter Club Albania, pas disa sezonesh mungese. 

Kjo rubrike eshte shume e thjeshte: do te votojme pas cdo ndeshje te Interit nga nje lojtar, ate qe mendojme se ishte me i miri i ndeshjes dhe tre lojtaret qe do te renditen ne tre vendet e para do te renditen respektivisht me:

5 pike per ate qe mer me shume vota;

3 pike per lojtarin qe renditet i dyti;

1 pike per lojtarin qe renditet i treti;

Pas humbjes fitores 5-0 ndaj Genoas, zikalterit ne Champions arriten te barazojne me Barcelonen edhe pas kalimit ne disavantazh pak perpara se te perfundonte ndeshja.

Por perpara se te kalojme tek VOTIMI (qe mund ta gjeni ne fund), po ju prezantojme me piket e fituara javen e kaluar dhe me piket totale te lojtareve.

Lojtaret qe fituan pike ne fundjave ne fitoren ndaj Genoas:

5 pike: Joao Mario (64% te votave)

3 pike: Roberto Gagliardini (22% te votave)

1 pike: Marcelo Brozovic (4% te votave)

Renditja e pikeve te lojtareve deri me tani:

1 – Marcelo Brozovic: 30 pike

2 – Mauro Icardi: 24 pike

3 – Radja Nainggolan: 15 pike.

4 – Kwadwo Asamoah: 12 pike

5 – Ivan Perisic: 9 pike.

6 – Matteo Politano: 9 pike

7 – Matias Vecino: 9 pike

8 – Milan Skriniar: 6 pike

9 – Samir Handanovic: 7 pike

10 – Lautaro Martinez: 5 pike

11 – Joao Mario: 5 pike

12 – Roberto Gagliardini: 3 pike

13 – Stefan De Vrij: 2 pike

14 – Danilo D’Ambrosio: 1 pike

15 – Henrique Dalbert: 1 pike

Nderkohe, le te rikthehemi tani tek ndeshja ndaj Barcelones dhe tek lojtaret qe jane ne gare per ‘Topin e Arte Zikalter’ te kesaj jave te cilet jane:

Samir Handanovic, Sime Vrsaljko, Milan Skriniar, Marcelo Brozovic, Ivan Perisic, Matteo Politano, Mauro Icardi.

Tre me te miret do te zgjidhen prej lojtareve me lart, nga ju, ne sondazhin me poshte:

[interaction id=”5be427643cea7813f5552ca3″]

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.