Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,471 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TOPI I ARTE ZIKALTER – Votoni lojtarin me te mire ndaj PSV! Plot 9 lojtare ne gare…

TOPI I ARTE ZIKALTER – Votoni lojtarin me te mire ndaj PSV! Plot 9 lojtare ne gare…
Inter Club Staff

Kete sezon sic mund ta keni kuptuar tashme, eshte rikthyer rubrika ‘Topi i Arte Zikalter’ tek Inter Club Albania, pas disa sezonesh mungese. 

Kjo rubrike eshte shume e thjeshte: do te votojme pas cdo ndeshje te Interit nga nje lojtar, ate qe mendojme se ishte me i miri i ndeshjes dhe tre lojtaret qe do te renditen ne tre vendet e para do te renditen respektivisht me:

5 pike per ate qe mer me shume vota;

3 pike per lojtarin qe renditet i dyti;

1 pike per lojtarin qe renditet i treti;

Pas fitores ne fundjave ndaj Cagliarit vjen nje tjeter fitore per Interin por kesaj radhe ne Champions League ndaj PSV: e pesta radhazi! Por perpara se te kalojme tek VOTIMI (qe mund ta gjeni ne fund), po ju prezantojme me piket e fituara javen e kaluar dhe me piket totale te lojtareve.

Lojtaret qe fituan pike javen e kaluar ne fitoren ndaj Cagliarit:

5 pike: Lautaro Martinez (36% te votave)

3 pike: Matteo Politano (25% te votave)

1 pike: Henrique Dalbert (23% te votave). 

Renditja e pikeve te lojtareve pas kater ndeshjeve te para: 

1 – Marcelo Brozovic: 15 pike

2 – Kwadwo Asamoah: 12 pike

3 – Radja Nainggolan: 11 pike.

4 – Ivan Perisic: 9 pike.

5 – Matteo Politano: 9 pike

6 – Milan Skriniar: 6 pike

7 – Lautaro Martinez: 5 pike

8 – Mauro Icardi: 4 pike

9 – Stefan De Vrij: 1 pike

10 – Danilo D’Ambrosio: 1 pike

11 – Henrique Dalbert: 1 pike

Nderkohe, le te rikthehemi tani tek ndeshja e Champions Inter-PSV dhe tek lojtaret qe jane ne gare per ‘Topin e Arte Zikalter’ te kesaj jave te cilet jane:

Samir Handanovic, Milan Skriniar, Stefan De Vrij, Kwadwo Asamoah, Marcelo Brozovic, Matias Vecino, Matteo Politano, Radja Nainggolan, Mauro Icardi.

Tre me te miret do te zgjidhen prej lojtareve me lart, nga ju, ne sondazhin me poshte:

[interaction id=”5bb5d50f1350f57da5db5224″]

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.