Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

419 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TOPI I ARTE ZIKALTER – Votoni lojtarin me te mire ndaj Bolognas! Plot 10 lojtare ne gare…

TOPI I ARTE ZIKALTER – Votoni lojtarin me te mire ndaj Bolognas! Plot 10 lojtare ne gare…
Inter Club Staff

Ashtu si ju kemi bere me dije edhe javen e kaluar, eshte rikthyer rubrika ‘Topi i Arte Zikalter’ tek Inter Club Albania, pas disa sezonesh mungese. 

Kjo rubrike eshte shume e thjeshte: do te votojme pas cdo ndeshje te Interit nga nje lojtar, ate qe mendojme se ishte me i miri i ndeshjes dhe tre lojtaret qe do te renditen ne tre vendet e para do te renditen respektivisht me:

5 pike per ate qe mer me shume vota;

3 pike per lojtarin qe renditet i dyti;

1 pike per lojtarin qe renditet i treti;

Kjo eshte java e trete e Serie A dhe perpara se te dalim tek VOTIMI (qe mund ta gjeni ne fund), po ju prezantojme me piket e fituara javen e kaluar dhe me piket totale te lojtareve.

Lojtaret qe fituan pike javen e kaluar: 

5 pike: Matteo Politano

3 pike: Ivan Perisic

1 pike: Milan Skriniar

Renditja e pikeve te lojtareve pas dy javeve te para: 

1 – Ivan Perisic: 6 pike.

2 – Kwadwo Asamoah: 5 pike

3 – Matteo Politano: 5 pike

4 – Stefan De Vrij: 1 pike

5 – Milan Skriniar: 1 pike

Nderkohe, le te rikthehemi tani tek ndeshja Bologna-Inter 0-3 dhe tek lojtaret qe jane ne gare per ‘Topin e Arte Zikalter’ te kesaj jave te cilet jane:

Samir Handanovic, Milan Skriniar, Stefan De Vrij, Marcelo Brozovic, Roberto Gagliardini, Kwadwo Asamoah, Antonio Candreva, Radja Nainggolan, Matteo Politano, Ivan Perisic.

Tre me te miret do te zgjidhen prej lojtareve me lart, nga ju, ne sondazhin me poshte:

[interaction id=”5b8d113fd4b9a955f86f9d07″]

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.