Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

489 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Torino, objektiv kryesor Gagliardini: ata i kane propozuar Interit nje lojtar qe i pelqen shume Contes

Torino, objektiv kryesor Gagliardini: ata i kane propozuar Interit nje lojtar qe i pelqen shume Contes
Inter Club Staff

Torino po kerkon perforcime ne mesin e fushes duke pare se ka qene nje problem jo i vogel kete sezon per ta ky repart. 

Keshtu, skuadra e pare e Torinos ka vene ne shenjester lojtarin e Interit, Roberto Gagliardini.

Mesfushori zikalter kete sezon ka pasur shume pak hapsira por edhe disa probleme fizike te cilat e kane ndaluar te jete i gatshem ne shume ndeshje.

Gagliardini eshte kerkuar edhe ne te kaluaren nga Torino ashtu si tregon Tuttosport dhe presidenti Urbano Cairo mund te nise nje tratative ne javet ne vazhdim.

Po Interi cfare do te merte ne kembim nga kjo tratative? Me siguri qe fondet e Torinos nuk jane shume te medha, por ai mund te kete nje xhol: nje lojtar ne kembim qe i pleqen shume Antonio Contes.

Behet fjale per Armando Izzo, mbrojtes i datelindjes 1992 qe i pelqen tranjerit te Interit qe shume vite me pare:

“Ka disa profile te ndryshme qe ai pelqen tek Torino, por ai eshte me i parapelqyeri. Gagliardini tek Torino mund te behet pikerisht per kete arsye. Izzo eshte nje specialist i mbrojtjes me tre.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.