Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2020

Scroll to top

Top

854 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tottenham-Inter: tifozet e Interit shume te nevrikosur me klubin zikalter, biletat e ndeshjes…

Tottenham-Inter: tifozet e Interit shume te nevrikosur me klubin zikalter, biletat e ndeshjes…
Inter Club Staff

Vrapimi per nje bilete per Tottenham-Inter ka zgjatur vetem disa sekonda: shume tifoze zikalter kane mbetur jashte dhe nuk kane arritur te sigurojne nje bilete per transferten londineze te 28 nentorit. 

Klubi madje kishte nxjere edhe nje palete me hotel, bilete + udhetim, por kjo ka qene e para qe ka mbaruar.

Gjithcka me lart ka ndodhur sepse faqja zyrtare e Interit ne internet vetem pak minuta pasi hapi shitjen e biletave per kete ndeshje online – e rezervuar mbi te gjitha per anetaret e klubit dhe te abonuarit – per sektorin e miqve ne Wembley nxori nje tabele “gjithcka e shitur”.

Nje tjeter SOLD OUT me pak fjale per tifozet e Interit ne transferte perseri. Te 3 mije vendet jane shitur plotesisht per pune minutash.

Sipas asaj qe shkruan Il Giorno, ka pasur edhe nje moment te dyte kur u rihapen shitjet, por kjo e dyta zgjati edhe me pak se e para. Ne fund, ne Londer do te shkojne vetem ata qe kane siguruar nje bilete per ne sektorin e miqve qe ka kushtuar vetem 52 euro per anetaret zyrtare te klubit.

Nderkohe, per ata qe nuk kane arritur te sigurojne nje bilete, ekziston rreziku qe te shpenzohen edhe me shume se 300 euro neper platforma secondary ticketing ku biletat shiten me cmime te katerfishuara.

Por ka pasur edhe disa momente frike per shume tifoze zikalter: emaili i konfirmimit te klubit per blerjen e biles shkruante “Urime, ju sapo keni siguruar nje bilete per Barcelona-Inter”, por qe eshte rregulluar me pas me nje email te dyte. Ishte vetem nje lapsus.

Nderkohe ne kete ndeshje do te jete prezente edhe Inter Club Albania me tifozet e saj zyrtare qe per here te pare do te shohin Interin ne stadiumin mitik Wembley.

Gjithesesi, per faktin qe biletat jane shitur kaq shpejt, shume tifoze zikalter jane nevrikosur me klubin zikalter duke treguar te gjithe inatin e tyre neper rrjete sociale por nuk eshte faji i Interit qe tifozet e saj jane kaq te apasionuar sa edhe per nje transferte grupi arrijne te perpijne biletat per ceshtje minutash.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.