Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

711 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tottenham ndaj Interi me tre mungesa te rendesishme: ja emrat dhe zevendesuesit

Tottenham ndaj Interi me tre mungesa te rendesishme: ja emrat dhe zevendesuesit
Inter Club Staff

Neser ne oren 18:45, ne San Siro, Milano, Interi do te debutoje per kete sezon ne Champions League ndaj Tottenham. 

Skuadra londineze sot pasdite ka zhvilluar stervitjen tradicionale ne Meazza ku ka bere pergatitjet e fundit perpara ndeshjes se neserme ndaj zikalterve.

Por ne kete ndeshje mungesa nuk ka vetem Interi sepse per Tottenham do te mungojne tre lojtare teper te rendesishem per skemat e anglezeve.

Maurizio Pochettino keshtu do te beje llogarite me mungesen e Hugo Lloris, portierit titullar, Dele Alli, nje nga mesfushoret me te rendesishem te saj dhe te Moussa Sissoko (por ky i fundit nuk do e niste titullar gjithesesi).

I pari, Hugo Lloris do te zevendesohet ne porte nga Worm, nje portier qe nuk u pa aspak bindes ndaj Liverpool ne Premier League.

Ndersa Dele Alli do te zevendesohet nga Coric. Nje mesfushor teper i talentuar ky.

Po Interit kush do i mungoje? 

Per kete nuk ka nevoje per ndonje lajm te Sky Sport, po mjafton te shikojme listen e grumbullimeve te zikalterve.

Per Luciano Spallettin do te mungoje Sime Vrslajko dhe Lautaro Martinez. Por probleme ka edhe per Danilo D’Ambrosio dhe Ivan Perisic, por ata te dy jane te grumbulluar.

Vetem fusha do e tregoje se kush do i ndjeje me shume keto mungesa nga te dy skuadrat.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.