Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

716 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Totti kunder Spallettit dhe kunder Interit: “Ne maj kunder Lazios bera tifo kunder Interit sepse…”

Totti kunder Spallettit dhe kunder Interit: “Ne maj kunder Lazios bera tifo kunder Interit sepse…”
Inter Club Staff

Dicka e nxjere ne pah nga Corriere dello Sport.

Ne keto dite po dalin dite pas dite fragmente nga biografia e Francesco Tottit dhe e perditshmja romane ka zbuluar nje prapaskene qe tregon jo pak per raportin e tij me ish-tranjerin e Romes, Luciano Spallettin.

“Totti i ka treguar miqve te tij se ka bere tifozllik per Lazion per here te paren ne jeten e vet ne rastin kur Lazio u perball me Interin per ndeshjen e fundit vjet.”

“Eshte e thjesht te gjendet motivi. Tifollzlliku i Tottit kunder Interit lind nga tranjeri zikalter Spallettit. Totti than e ate kohe: me mire Interi ne shtepi dhe Spalletti jashte Champions, me mire Lazio”, tregon Corriere dello Sport.

Me pas, e perditshmja romane tregon se si raporti mes tyre ka shkuar ne kete gjendje qe eshte sot:

“Totti nuk ja fal kurre Spallettit qe ka qene pikerisht ai qe e ka shoqeruar drejt deres se largimit nga futbollli me disa sjellje qe ai nuk i ka pranuar kurre.”

Spalletti kishte marre siguri nga drejtuesit se Totti nuk do te rinovonte kontraten e tij, por me pas Totti qendroi ne fushat e blerta edhe nje vit tjeter. Nga aty lindi cdo gje.

“Sot e kesaj dite, te dy e injorojne njeri-tjetrin, edhe pse stime profesionale ndermjet te dyve ka ende.”

“Ne ndeshjen e fundit Roma-Inter nuk rezulton te jene takuar dhe asnjeri prej te dyve nuk e ka kerkuar tjetrin per ta takuar.”

“Por ajo ndermjet Tottit dhe Spallettit nuk mund te jete kurre nje miqesi, askush nuk e di.”

“Fakti qe Totti ka bere tifozllik kunder Interit ne nje ndeshje ndaj Lazios, e theksojme, ndaj Lazios, rivaleve te perjetshem, tregon gjithcka…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.