Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,857 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Toure, Inter ka gati super prezantimin me nje show. Ja distanca me City-n ne kete moment…

Inter Club Staff

Pra, ja tek jemi: Tifozet zikalter mund te fillojne te enderrojne sepse, sipas asaj qe thote Gazzetta dello Sport, eshte thjesht ceshtje ditesh dhe Yaya Toure do te jete nje lojtar i Interit.

Interi dhe lojtari kane nje marveshje maksimale per nje kontrate pesevjecare me 5 milione euro ne sezon. Zikalterit qe tani po mendojne per nje super prezantim e nje show te vertete per lojtarin qe, e thene nga Mancini mbi te gjithe, do te bente Interin qe te bente ate ‘kapercimin e cilesise’ qe mungon. Nje lojtar qe te ndryshon jeten me pak fjale.

Te dielen City do te luaje kunder Southampton: do te jete ndeshja e fundit e Premier League per kete sezon por vetem fillimi i merkatos nga Citiziens dhe fillimi i tratatives me Interin. Sepse qe pas City-Southampton cdo ore do te jete e mire per te bere tatative ndermjet dy klubeve. Interi dhe City do te ulen ne tavoline per te afruar sa me shume kerkesen dhe oferten. E pikerisht kjo eshte pengesa e fundit e zikalterve por qe me kalimin e kohes mund te kaloje ne favor te Interit. City kerkonte ne fillim 30 milion per Toure por tani kerkesa eshte ulur ne 18 milione euro e Interi nuk deshiron te shpenzoje me shume se 12-14 te tilla.

Tani nuk mbetet gje tjeter vecese te presim: Tratativa (ndermjet dy klubeve) do te nise ne te vertete diten kur City dhe Yaya do i thone njeri-tjetrit mirupafshim, dhe nuk perjashtohet si mundesi qe City ti paguaje Yaya nje bonus te fundit per gjithcka ka dhene ne Manchester. Yaya, Interi po te pret me krahe hapur!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.