Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

450 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tra Calcio e Mercato- Syte mbi Armeron, po sulmuesit. Mbrojtja? Vetem ne nje rast…

Tra Calcio e Mercato- Syte mbi Armeron, po sulmuesit. Mbrojtja? Vetem ne nje rast…
Donald Elmazi

Janari po afrohet, Erick Thohir e di. Manjati indonezian, pas javes Made in Italy eshte kthyer ne shtepi per te kontrolluar bizneset e tij nga afer. Por Interi ka mbetur gjithmone ne mendimet e tij, si nje dashuri e vogel e sapo lindur dhe e gjitha per tu kultivuar dhe per tu rritur. Eshte zgjuar ne mes te nates indoneziane dhe eshte deshperuar nga traversa e Juan Jesus, ka shperthyer tek goli i te rigjeturit Jonathan. Dhe ka bere vleresimet e tij. Emra ne shtyp nuk do te beje vetem nese tratativat nuk jane ne fund. vetem ide, qe do te vendosen e bardhe mbi te zeze ne ditet ne vazhdim ne Itali. Nje anesor dhe nje sulmues mbi te gjitha.

Syte hedhur tek Napoli- Anthony Reveillere tek Napoli. Nje tratative e mbyllur pak dite me pare, tashme zyrtare, me francezin e grumbulluar per ndeshjet e para. Do te thoni pse hyn Interi ketu? Sepse Interi ka hedhur syte tek Armero. Ka qene titullar duke pare se Zuniga ka qene i demtuar, por nuk eshte mbrojtesi perfekt per mbrojtjen me 4 qe Benitez ka ne mendje. Mesto dhe Maggio ne te djathte, Zuniga dhe Reveillere ne te majte. Dhe Armero ne merkato, nje lojtar qe Mazzarri e donte tek Napoli vitin e kaluar. E njeh mire dhe kolumbiani e njeh Mazzarrin. Raportet e dy shoqerive jane te mira, Thohir nuk ka qellim ti shkaterroje. Por per korsite jane hedhur syte nga Napoli edhe pse asnje tratative nuk eshte shtruar akoma.

Sulmi, ide konkrete- Ide konkrete, pa  u venitur. Interi shkon per gjueti te nje sulmuesi per ne janar, vetem Palacio ne sulm nuk mund te mbaje peshen per te gjithe sezonin. Milito mund te kthehet per derby, Belfodil nuk bind. Icardi eshte nje talent per tu rritur, por do jete ne pushim dhe per pak. Kshu do te hidhen syte ne merkato, por per nje lojtar qe mund te jape nje kontribut te rendesishem. Shpenzimet e medha do te behen ne qershor, tani vetem pjeseza te vogla per te rregulluar skuadren. Profili i duhur eshte ai i Pinillas, por per momentin ska asnje tratative.

Mbrojtja? Po, por vetem me nje kusht- Asnje blerje ne fakt ne mbrojtje. Ose ndoshta po. Gjithcka do te varet nga gjendja e Walter Samuel. Mbrojtesi argjentinas do te vleresohet dite pas dite, per Mazzarrin eshte e rendesishme qe mund te mbeshtet tek nje lojtar dhe tek kualiteti i tij. Prioritet nuk eshte mbrojtja. Thohir e di mire.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.