Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,758 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeret me te paguar ne Bote: Mancini per pak ne 10 me te paguarit!

Tranjeret me te paguar ne Bote: Mancini per pak ne 10 me te paguarit!
Inter Club Staff

Ne vend te pare jane gjithmone ata. Ne pritje qe Manchester City, e ndoshta edhe United te rrisin diferencen e rrogave te tranjereve me njeri tjetrin, eshte gjithmone Guardiola dhe Mourinho qe kryesojne listen e tranjereve me te paguar ne europe. Te dy ata kane nje rroge prej 16,5 milione euro secili. Shifra qe shume shpejt do te kalojne 20 milionet ne sezion me kontratat e reja (Guardiola e ka firmosur tashme, Mourinho ende jo).

Po te tjeret? Ne vendin e trete renditet Cholo Simeone dhe Luis Enrique me 12 milione euro secili. Ndjek Wenger ose sic quhet ndryshe “specialisti per te deshtuar” sipas Mourinhos me 11 milione euro, Conte 10 milione euro (qe do i jape Abramovich) dhe Allegri me 9,4 ne sezon.

Kjo eshte lista, Mancini vetem per pak jashte nga 10 me te paguarit ne bote:

 1. Mourinho-Guardiola: 16,5 milioni (lordi)
 2. Simeone-Luis Enrique: 12 milioni
 3. Wenger: 11 milioni
 4. Conte: 10 milioni
 5. Allegri: 9,4 milioni
 6. Van Gaal: 9,2 milioni
 7. Klopp: 9 milioni
 8. Villas Boas: 8,5 milioni
 9. Blanc: 8 milioni
 10. Ancelotti: 8 milioni
 11. Mancini: 7,5 milioni
© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.