Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

1,027 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeri i Argjentines, Scaloni: “A do te luaje Lautaro neser me Messin? Ja formacioni qe kam zgjedhur. Icardit ja kam bere te qarte cfare mendoj!”

Tranjeri i Argjentines, Scaloni: “A do te luaje Lautaro neser me Messin? Ja formacioni qe kam zgjedhur. Icardit ja kam bere te qarte cfare mendoj!”
Inter Club Staff

Argjentina do te perballet me Venezuelen dhe ne radhet e tifozerise zikalter por edhe atyre te kombetares argjentinase ka shume kuriozitet nese do te luaje Lautaro sepse talenti zikalter nese do te jete ne fushe do te jete perkrah Messit, edhe ai i rikthyer ne kombetare. 

Per kete dhe te tjera ka folur sot tranjeri i Argjentines. Lionel Scaloni i cili nuk ka lene pa prekur edhe temen Icardi.

Keto kane qene fjalet e tij ne konferencen per shtyp:

“Kam folur me Mauro Icardin perpara se te stiloja listen e te grumbulluarve dhe i kam shpjeguar se pse nuk do te jete i grumbulluar ne kete ndeshje.”

“Ajo qe po i ndodh atij mund te preke ne menyre direkte Kombetaren per te. Per sa i perket te ardhmes se tij dhe vendimeve, nuk jam une ai qe vendos.”

“Nga keto deri kur Kupa e Amerikes te filloje, do te vleresojme gjithcka cfare do te ndodhe e do te shohim zhvillimet me te fundit.”

“Eshte logjike dhe e dukshme qe neve nuk na sjell ndonje avantazh si kombetare ajo qe po i ndodh atij ne Milano. Uroj te zgjidhet gjithcka.”

Nderkohe, tranjeri Lionel Scaloni ka folur edhe per Lautaro Martinez dhe Lionel Messi:

“A do te luaje Lautaro Martinez me Lionel Messin neser? Po, une i kam zgjedhur lojtaret qe do te hedh ne fushe. Jane si me poshte.”

Kjo eshte paraqitja grafike e formacionit:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.