Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

597 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeri i Bayer Leverkusen, cfare fjalesh per zikalterit: “Interi eshte favorite ne EL, por di te them vetem dicka: me tek ndeshje…”

Tranjeri i Bayer Leverkusen, cfare fjalesh per zikalterit: “Interi eshte favorite ne EL, por di te them vetem dicka: me tek ndeshje…”
Inter Club Staff

Vetem dy dite larg sfides me Interin e vlefshme per Europa League, tranjeri i Bayer Leverkusen, Peter Bosz ka dhene nje interviste te gjate per Sport Bild.

“Kush e perfundon kampionatin e dyta ne Itali nuk mund te jete kaq keq. Apo jo? Te pakten keshtu mendoj une.”

“Interi me siguri eshte nje nga skuadrat favorite per ta fituar kete kompeticion dhe kjo nuk ka dyshim.”

“Eshte nje skuader e madhe dhe e ka treguar kete gje edhe ne ndeshjen ndaj Getafes ku fituan 2-0.”

“Gjithesesi ne duam te shkojme perpara pavarsisht respektit per ta. Ne nje ndeshje teke cdo gje eshte e mundur.”

“Bayer eshte nje disavantazh per nje ndalese me te madhe ne krahasim me Interin qe e ka perfunduar kampionatin me vone?”

“Kemi folur shume per kete gje gjate javeve te fundit, por nuk ka nje pergjigje sepse behet fjale per nje situate qe nuk eshte pare kurre.”

“Kemi avantazh se do jemi me te pushuar se Interi, por ata do te kene ritem. Gjithesesi, nuk e di me siguri. Do e marrim vesh te henen ne darke ku perballe do te kemi nje skuader te madhe si Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.