Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

418 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeri i Marokut i shpall lufte Interit dhe Chelseat: “E ka refuzuar menjehere kerkesen e tyre per…”

Tranjeri i Marokut i shpall lufte Interit dhe Chelseat: “E ka refuzuar menjehere kerkesen e tyre per…”
Inter Club Staff

Me sa duket nuk ka paqe per klubet ne mbare Europen per sa i perket grumbullimet e lojtareve neper kombetare.

Nje nga Kombetaret me problematike ne keto kohe po del ajo e Marokut, me tranjerin e saj Vahid Halilhodzic.

Ky i fundit ka vendosur te injoroje totalisht dhe ti shpalle lufte ne nje fare menyre Interit dhe Chelseas per dy lojtare ne vecanti.

“Me kualifikimin ne Kupen e Afrikes qe eshte tashme ne xhep, duket se Chelsea dhe Interi kane bere nje kerkese per Marokun.”

“Ata me nje faks zyrtar kane kerkuar shume thjeshte qe dy lojtaret Hakim Ziyech dhe Achraf Hakimi, nese eshte e mundur, te qendrojne pushim.”

“Kjo kerkese eshte bere me nje qellim te qarte: te njoftojne tranjerin Vahid Halilhodzic se ata jane dy lojtare te rendesishem dhe deshira eshte te mos rrezikohen.”

“Por Vahid Halilhodzic nuk e mendon aspak keshtu, sepse ai edhe pse ndeshja ndaj Burundit eshte nje ndeshje pa vlere ndaj nje kundershtari teper te dobet, do i hedhe ne fushen e lojes te dy ata.”

“Sipas Al Mountakhab, boshnjaku e ka refuzuar kete kerkese. Ne kete mes me te deshperuarit jane londinezet, te cilet kane qene me te ashper ne faksin e tyre”, tregon FcInter1908.it.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.