Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

434 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeri i Parmes nuk eshte aspak dakord me fitoren e Interit: “E pane te gjithe, ne merituam qe…”

Tranjeri i Parmes nuk eshte aspak dakord me fitoren e Interit: “E pane te gjithe, ne merituam qe…”
Inter Club Staff

Ne fund te ndeshjes Parma-Inter, Roberto D’Aversa ka komentuar ndeshjen ne mikrofonat e Sky Sport.

Ne fjalet e tij eshte vene re nje merzi teper e madhe per rezultatin e ndeshjes sepse ai mendon se nuk ka qene i drejte.

“Ndeshjen e kemi perfunduar ne gjysmefushen e Interit. Te gjithe e pane apo jo? Me siguri Parma ka bere nje ndeshje te madhe.”

“Eshte ne syte e te gjtheve se si ne nuk beme aspak nje ndeshje te dobet me skuadren e pare ne klasifikim.”

“Kemi pare potencialin e Parmes, por nuk ka mjaftuar. Fakti qe kemi luajtur si te barabarte dhe qe se kemi merituar kete humbje nuk na mjaftoi.”

“Por ne te njejten kohe, duhet te kemi me shume besim te vetja. Kemi pesuar dy gola te evitueshem, gola qe nuk duhet ti pesojme.”

“Nga ndeshja e sotme duhet te na lindin te gjitha idete per tu perballuar me kete finale kampionati qe do te jete shume e rendesishme.”

“Ne golin e pare Sepe e priti, por topi u fut prap. Ishte ceshtje fati. Na vjen keq sepse te luash ne keto nivele dhe te marresh 0 pike nuk te lumturon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.