Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

403 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeri i Sassuolos shperthen pas ndeshjes: “Arbiter skandaloz. Ishim superior ndaj Interit, por Irrati vendosi qe…”

Tranjeri i Sassuolos shperthen pas ndeshjes: “Arbiter skandaloz. Ishim superior ndaj Interit, por Irrati vendosi qe…”
Inter Club Staff

Pas humbjes ne San Siro, tranjeri i Sassuolos, Roberto De Zerbi ka folur per mikrofonat e DAZN ku ka shperthyer ne akuza ndaj arbitrit te ndeshjes.

“Per mendimin tim, te rasti i Raspadorit ishte penallti. Ai u mbajt nga fanella, dhe vetem pastaj ai ra ne toke.”

“Pertej kesaj, mua Irrati si arbiternuk me pelqen. Sot arbitrimi ishte skandaloz. Por Irrati mua nuk me pelqen.”

“Ashtu si mund te mos me pelqejne disa lojtare, ashtu nuk me pelqejne as disa arbitra. Ky eshte mendimi im.”

“Ne pjesen e pare kemi gjuajtur pak ne porte, por ne fundin e takimit kemi qene shume te rrezikshem dhe i jemi afruar nje rezultati pozitiv.”

“Interi ne nivel rastesh ka pasur me pak se ne. Me siguri qe na mungon ajo gjysme-gjuajtja me shume qe sjell golin, por uroj te rritemi.”

Por ju keni humbur ne kundersulm nga vendi i pare i kampionatit…

“Ne realitet, goli i pare nuk ka qene nje kundersulm. Sipas meje i dyti ishte ne kundersulm, i vertete, por vjen nga nje penallti e padhene.”

“Skuadra u ndalua nga ai rast dhe pastaj nuk vrapo sepse mendoi se do te jepej penallti. Por ne jemi keta, nuk kemi frike dhe turp. Kemi luajtur mire sot.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.